Kontakt    

Pisza o nasCzterdziesci kroków do scalenia akcji

18/3/2008 | Gazeta Parkiet

Zgodnie z zapowiedziami, giełdowy producent oprogramowania opracował harmonogram pionierskiej na naszym rynku operacji scalenia akcji. – Sporządziliśmy, zgodnie z nasza najlepsza wiedza i intencja, harmonogram składający się z około 40 kroków – mówi Dariusz Grześkowiak, prezes PC Guard. – Przekazaliśmy go giełdzie oraz depozytowi. To wszystko, co mogliśmy zrobić ze swojej strony w temacie scalania akcji. Czekamy na zaopiniowanie scenariusza – dodaje.

Trzeba stworzyć procedury. Prezes nie chce wchodzić w szczegóły, ale zapewnia, ze operacje uda się przeprowadzić w obecnym stanie prawnym bez większych problemów. –Wskazaliśmy, przy których krokach nie ma ustalonych procedur. Spółka będzie musiała bowiem wystąpić do KDPW oraz GPW z pewnymi wnioskami, a wtej chwili nie ma określonych ich wzorów –mówi Grześkowiak.

Przeszkód właściwie nie ma –Otrzymaliśmy pismo od PC Guard – potwierdza Dariusz Marszałek z biura prasowego GPW. – Jednak głównym adresatem jest KDPW. To praca tej instytucji będzie w kwestii odwrotnego splitu najistotniejsza –dodaje. Wczoraj nie udało nam się uzyskać komentarza od KDPW, ponieważ odbywało się posiedzenie rady nadzorczej z udziałem zarządu. Nieco wcześniej otrzymaliśmy ogólne stanowisko. KDPW zapewnił, ze ma wypracowana wewnętrzna procedurę dotyczącą scalania akcji mazdejski chwili może przystąpić do realizacji takiej operacji od strony technicznej.

PC Guard chce scalić każde 100 akcji o wartosci nominalnej 1 gr w jeden walor o nominale 1 zł. W pierwszym etapie handel walorami PC Guard będzie możliwy „paczkami” – jednostka transakcyjna będzie 100 akcji. Jeśli komuś zostaną na rachunku „resztówki” – firma zamierza je odkupić. Kwestia ceny pozostaje do ustalenia. Wczoraj kurs PC Guard spadł o14,3 proc., z 7 do 6 groszy.

 

  Pobierz artykuł

  Dekoniunktura nie oszczędziła firm informatycznych 6/10/2008 | Puls Biznesu
  PC Guard: zamiast scalania handel paczkami 19/8/2008 | Gazeta Parkiet
  Debiut MTS przesuwa się na III kwartał 18/4/2008 | Gazeta Parkiet
  Czterdziesci kroków do scalenia akcji 18/3/2008 | Gazeta Parkiet
  Sprawa "groszówek" powoli zmierza do rozwiązania 27/2/2008 | Gazeta Parkiet
  PC Guard zamierza przetrzeć szlaki 16/2/2008 | Gazeta Parkiet

 

PC GUARD SA. ul. Rózana 63a, 02-569 Warszawa | biuro@pcguard.pl