Kontakt    

Pisza o nasDebiut MTS przesuwa się na III kwartał

18/4/2008 | Gazeta Parkiet
– Jestem umiarkowanie zadowolony z wyników spółki za I kwartał – powiedział Dariusz Grześkowiak, prezes PC Guard. Nie chciał zdradzić żadnych liczb. Ujawnił jedynie, ze przychody powinny być nieco większe niż rok wcześniej, kiedy wyniosły 1,5 mln zł.
Według prezesa, niższa niż oczekiwano sprzedaż to konsekwencja zamieszania wokół spółek groszowych. Po wczorajszej sesji akcje poznańskiej firmy, specjalizującej się w produkcji systemów do zarządzania przedsiębiorstwem (ERP), kosztowały0,06 zł.

Kilka tygodni temu zarząd GPW rozpoczął publiczna dyskusje na temat spółek groszowych, czyli takich, których kurs nie przekracza 1 zł. Na razie piec z nich trafiło na tzw. listę alertów. PC Guard nie ma w tym gronie.
–Konkurencja bezwzględnie wykorzystuje fakt, ze nazwa PC Guard często przewija się w kontekście spółek groszowych, które przez niektórych są nawet określane spółkami śmieciowymi. Nie ukrywam, ze stawianie nas w jednym szeregu z firmami wątpliwiej kondycji finansowej utrudnia nam pozyskiwanie nowych kontraktów –opowiadał Grześkowiak.
Przyznał, ze zarząd PC Guard musi poświęcać dużo więcej czasu, niż zakładał, na przygotowania do wprowadzenia naNewConnect firmy zależnej MTS. Podmiot zajmuje się dystrybucja komputerów przenośnych przez siec salonów oraz za pośrednictwem internetu. Giełdowa spółka kontroluje 35 proc. akcji w tej firmie. MTS miał trafić na nowy rynek jeszcze pod koniec 2007 r. Potem datę debiutu przesunięto na I kwartał bieżącego roku. Termin nie został dotrzymany. – Ugrzęźliśmy w audytach: finansowym i prawnym – stwierdził prezes.

Zdaniem Grześkowiaka, najwcześniejszym możliwym terminem debiutu MTS jest czerwiec. –Bardziej realnym terminem jest jednak III kwartał – skomentował. Szczegóły oferty MTS pozostają na razie tajemnica inie są znane. Cieniem na wynikach skonsolidowanych PC Guard kładą się wyniki innej spółki zależnej –Divicom, która podobnie jak MTS, zajmuje się dystrybucja sprzętu komputerowego (nie tylko notebooków). Firma ma65 salonów. Pod koniec lutego rada nadzorcza spółki zawiesiła Kamila Kaczmarka w wykonywaniu czynności prezesa Divicomu.

– Bez porozumienia z nami zainwestował duże kwoty w rozbudowe działu sprzedaży dla klientów instytucjonalnych. Tymczasem sprzedaż do tych kontrahentów dopiero raczkuje –uzasadniał prezes. Zapewnił, ze Divicom realizuje cele sprzedażowe, jednak przez wysokie koszty nietrafionych inwestycji spółka wciąż ma straty. –Myślę, ze od III kwartału zacznie zarabiać na siebie, a cały rok zakończy na plusie –stwierdził Grześkowiak.

  Pobierz artykuł

  Dekoniunktura nie oszczędziła firm informatycznych 6/10/2008 | Puls Biznesu
  PC Guard: zamiast scalania handel paczkami 19/8/2008 | Gazeta Parkiet
  Debiut MTS przesuwa się na III kwartał 18/4/2008 | Gazeta Parkiet
  Czterdziesci kroków do scalenia akcji 18/3/2008 | Gazeta Parkiet
  Sprawa "groszówek" powoli zmierza do rozwiązania 27/2/2008 | Gazeta Parkiet
  PC Guard zamierza przetrzeć szlaki 16/2/2008 | Gazeta Parkiet

 

PC GUARD SA. ul. Rózana 63a, 02-569 Warszawa | biuro@pcguard.pl